Wydarzenia
Archiwum Wydarzeń
Wydarzenia  

Fryzjerzy KEMON dla XXI Finału WOŚP 

122 128, 29 zł - to wynik zbiórki we fryzjerskich salonach firmowych KEMON, które jak co roku zagrały razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Fryzjerzy KEMON pracowali i bawili się w swoich salonach, gościli także w finałowym studiu TVP2.

93 salony firmowe KEMON z całej Polski zaangażowało się w tegoroczny, XXI Finał WOŚP. Od połowy grudnia fryzjerzy zbierali datki do orkiestrowych skarbon w salonach, a w niedzielę całkowity dochód ze swojej pracy przekazali na rzecz Fundacji. Co więcej każdy salon przygotował na ten dzień coś specjalnego - były licytacje, loterie fantowe, konkursy, atrakcje dla dzieci, pokazy, wystawy, zdarzały się nawet koncerty i zabawy taneczne. Fryzjerom towarzyszyła maskotka akcji - pluszowy chłopiec o imieniu Nomek.

Tegorocznym rekordzistą wśród grających salonów okazał się gdyński salon „Awangarda" Mirelli Chylińskiej, który zebrał 12 tysięcy złotych! Doskonały rezultat, jak co roku, osiągnął salon Agnieszki Sulimy - Pyrki z Pionek - ponad 9 tysięcy złotych. Powyżej 4 tysięcy złotych zebrał salon „Luiza" z Tworkowa, kwotami przekraczającymi 3 tysiące złotych poszczycić mogą się salony „Dolce Vita" z Pęgowa i „Ada" z Bogacicy.

Fryzjerzy KEMON, jako wieloletni partnerzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zaproszeni zostali do finałowego studia w TVP2. Rano krótko opowiedzieli o fryzjerskiej akcji, prezentując jednocześnie przygotowanych wcześniej modeli wystylizowanych na lata pięćdziesiąte - czas młodości seniorów, jednych z bohaterów tegorocznego Finału. Wieczorem przedstawiciel fryzjerów, instruktor marki KEMON, Mariusz Stawski zameldował Jurkowi zebranie ponad 122 tysięcy złotych.

Tegoroczna akcja była ósmym fryzjerskim finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łącznie fryzjerzy przekazali już na rzecz WOŚP 1 123 832,10 złotych.