Wywiady
Wywiady  

 

Gościem portalu jest Ewelina Wysztygiel - Manager sieci Solarium Saturn

Rozmowę prowadziła Milena Mernitz - Redaktor Naczelna, Manager portalu


M.M: Opalanie w solarium jest teraz głównym tematem środków masowego przekazu. Skąd takie zainteresowanie?

E.W: Faktycznie o opalaniu w solarium mówi się bardzo dużo, ponieważ ten temat nie jest już zaszufladkowany w kategorii tematów tabu jak dawniej. Potencjalni odbiorcy pragną dowiedzieć się więcej na temat opalania. Fakt niestety jest taki, że wiele kwestii które można gdzieś usłyszeć, przeczytać na temat branży solaryjnej jest mylnie trafiona. Informacje jakie można usłyszeć w mediach są raczej dla naszej branży niezbyt przychylne, ciągle słyszymy tylko i wyłącznie o zagrożeniach jakie niesie za sobą wizyta w solarium.

Temat ten traktowany jest jednostronnie, a warto byłoby spojrzeć na niego z szerszej perspektywy.

Warto byłoby dodać jak wiele znaczy dla naszego organizmu promieniowanie UV i ile korzyści nam przynosi.. Oprócz atrakcyjnej, złocistej opalenizny porcja sztucznego słońca poprawia samopoczucie i dodaje pewności siebie. Eksperci twierdzą, iż solarium leczy wiele schorzeń, wspomaga syntezę witaminy D3 w organiźmie, korzystnie działa w leczeniu łuszczycy, zwalczaniu nerwobóli, przeciwdziała osteoporozie, krzywicy. Poza tym reguluje przemianę materii, pobudza odnowę komórkową itp.

Efekt jest taki, że potencjalni odbiorcy pragną dowiedzieć się więcej na temat opalania a my taką wiedzę, wiedzę na temat zdrowego opalania jesteśmy w stanie przekazać.

Zainteresowanie tym tematem na płaszczyźnie naszego kraju wynikło głównie z przesłanek ze świata. Czy był to efekt dobry czy też zły, to już kwestia indywidualna. Jednakże dzięki takiemu zainteresowaniu możemy porównać jak daleko rozwinięty jest nasz przemysł solaryjny. Jak wielkie różnice są pomiędzy branżami solaryjnymi na całym świecie. I tutaj możemy pogratulować sobie chociażby bardzo pozytywnego i dobrego nastawienia na klienta. Albowiem to u nas można spotkać się z indywidualnym i nie przedmiotowym podejściem do drugiej osoby.

M.M: Czy negatywne opinie pojawiające się w mediach mają duży wpływ na ilość klientów korzystających z solarium ?


E.W: Przyznam szczerze, że w chwili obecnej taka „nagonka" ze strony mediów wywołuje w klientach pewne zaniepokojenie a co się z tym wiąże o wiele większe zainteresowanie opalaniem niż wcześniej. Chętniej pojawiają się w naszych punktach aby zaczerpnąć informacji na ten temat u tzw. „źródła". I tutaj chciałabym wyróżnić naszych pracowników, którzy poprzez niezliczone szkolenia, które prowadzimy nabyli wystarczającej wiedzy aby w sposób skrupulatny i rzetelny odpowiedzieć na wszelkie pytania. O czym mogą się Państwo przekonać osobiście.

M.M: Czy są jakieś ogólne zasady korzystania z solarium ? Jakaś norma rozsądnego korzystania ? Szkodliwość nadmiernego opalania czy też norma bezpiecznego opalania ?

E.W: Oczywiście, że tak. Mówiąc o opalaniu i korzystaniu z solarium mamy również przed sobą przeciwwskazania ale również i wskazania do opalania.

Należy mieć świadomość, że ekspozycja na promieniowanie UV zarówno na słońcu jak i w solarium niesie ze sobą pewne zagrożenia takie jak np. poparzenie (które uwstecznia nasz trud w pozyskaniu pięknej opalenizny. Bardzo często mówi się również o tanoreksji czyli psychicznym uzależnieniu od opalania. Osoba cierpiąca na taką dolegliwość utożsamia atrakcyjność z ciemnobrazową karnacją i nie widzi skutków ubocznych opalania.

Biorąc pod uwagę nasz klimat i dostępność promieni słonecznych tylko przez kilka miesięcy w roku, opalanie w solarium wydaje się być jedyną alternatywą.

Każdy z klientów ma do wglądu regulamin naszych punktów, którego ściśle przestrzegamy. Przykładowo wiadomym faktem jest iż osoby, które przebyły niedawno operacje, mają padaczkę, nadciśnienie , żylaki itp. Nie powinny korzystać z usług solaryjnych. Jeżeli słuchamy zaleceń personelu to nie ma takiej możliwości aby opalanie nam w pewien sposób zaszkodziło. Pamiętajmy, że pomaga ono nam w wielu kwestiach, o których już wcześniej mówiłam.

Jest niezastąpionym źródłem witaminy D. A warto pamiętać że to właśnie niedobory witaminy D powodują wiele chorób, miedzy innymi zapalenia wirusowe, nadciśnienie, nowotwory piersi, płuc czy jelita grubego. Poza tym reguluje przemianę materii, działa przeciw osteoporozie, krzywicy. Tych pozytywnych aspektów można byłoby wymieniać wiele.

Nie można określić konkretnej ilości minut dla wszystkich osób, każdy jest traktowany indywidualnie. Układając plan opalania powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii: możemy opalać się raz dziennie, najlepiej niech to będą sesję co dwa dni. Podstawowa opalenizna wyjdzie nam przy 5-7 seansie, jednakże jeżeli będziemy chcieli tylko podtrzymać opaleniznę to wystarczą nam sesje 1-2 razy w tygodniu. Warto też zrobić sobie przerwę miesięczną w ciągu roku. Jeżeli będziemy przestrzegać konkretnych zaleceń to nasza opalenizna będzie piękna, zdrowa, a my będziemy czuli się usatysfakcjonowani.

M.M: Powiedz nam jak powinno wyglądać zdrowe, bezpiecznie opalanie ? Czy jest uzależnione od tzw. fototypu ?

 E.W: W momencie spotkania stricte personel- klient pierwszym ocenianym elementem jest właśnie fototyp. W momencie kiedy go określimy jesteśmy w stanie skategoryzować początek opalania danego klienta. Wiadomo bowiem, że celtyk nie zostanie przez nas wpuszczony na 15 minut, gdyż groziłoby to poparzeniem. Określając fototyp musimy zwrócić uwagę na kilka rzeczy: kolor oczu, włosów (ale chodzi nam tutaj o kolor naturalny), określić jaką dana osoba ma karnację, czy ma piegi itp. Warto tworząc plan opalania zapytać o kilka rzeczy : wypytać o przeciwwskazania, o skłonności do zaczerwienień, stosowane leki itp Tylko dzięki takiej rzeczowej rozmowie jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią dawkę promieniowania, Po za tym warto tutaj też wspomnieć o istnieniu urządzenia do „pomiaru" skóry - skin control, który pozwala na dobranie odpowiedniego czasu opalania i mocy lamp do odpowiedniego typu skóry klienta i stopnia zaawansowania jego opalenizny. Wiele z naszych urządzeń wyposażonych jest w tego typu czujniki. Jeszcze bardziej poprawia to bezpieczeństwo i komfort klienta, nie dopuszcza do powstania poparzeń. Pamiętajmy o tym żeby stosować się do poleceń przeszkolonego personelu, który w sposób jasny i rzeczowy wytłumaczy nam w jaki sposób powinniśmy przystąpić do opalania.


M.M: Przyznasz mi chyba rację iż główną zaletą opalania jest przyciągająca uwagę brązowa skóra - o czym również śpiewał Ryszard Rynkowski w utworze „Dziewczyny lubią brąz" ale czy tylko ?

E.W: Oczywiście zgadzam się z tym przekonaniem w 100%, ładnie opalona skóra, to atrakcyjny wygląd , lepsze samopoczucie aczkolwiek warto byłoby spojrzeć na to również z innej strony.

Proszę pamiętać, że opalenizna to w pewnym sensie efekt uboczny ekspozycji na promienie UV. Wynik ochrony naszej skóry przed promieniowaniem. Tak jak juz wspominałam wcześniej nie można zapomnieć o tym jak ważne jest dla nas promieniowanie UV pod względem zdrowotnym.

Według mnie uwagę nie przyciągamy tylko i wyłącznie piękną opalenizną ale swoją wewnętrzną „aurą". Nie zapominajmy, że podczas opalania wydzielany jest hormon szczęścia i to właśnie takim pozytywnym nastawieniem przyciągamy uwagę innych. Zaś brązowa skóra stała się nieodzownym elementem mody i popularności.

M.M: Kto najczęściej korzysta z solarium kobiety czy mężczyźni ?

E.W: Biorąc pod uwagę dane statystyczne częściej z solarium korzystają kobiety, gdyż jesteśmy w większości . Jednakże odnotowuje się znaczny wzrost klientów płci przeciwnej, który spowodowany jest tym, iż Panowie coraz większą uwagę przykładają do swojego wyglądu.

M.M: Masz jakąś receptę dla mężczyzn ?

E.W:W dzisiejszych czasach promowany jest kult ciała. W związku z tym drodzy Panowie aby czuć się pewnie i być zadowolonym z siebie proponuje zainwestować we własny wygląd. Na pewno pomocna w tym będzie siłownia oraz solarium.

 M.M: Opalanie opalaniem a co z pięlęgnacją tzw „po" informujecie klientów iż również bardzo ważna jest pielęgnacja skóry po opalaniu ?

E.W: Oczywiście pielęgnacja skóry po sesji opalania jest tak samo ważna jak przed jej rozpoczęciem. Ze swojej strony staramy się robić wszystko, aby nasi klienci mieli świadomość, że kiedy opuszczą nasze progi powinni dalej dbać o swoją skórę. Bardzo ważne jest abyśmy dużo nawilżali skórę, bo dzięki temu nasza opalenizna będzie trwalsza i bardziej wyrazista. Poza tym warto po opalaniu (szczególnie w okresie zimowym) chociaż na chwile usiąść i dopiero po krótkim odpoczynku wyjść na zewnątrz, aby skóra nie doznała szoku termicznego.


M.M: A co z kosmetykami do opalania ? Są ważne ?

E.W: Rzekłabym, że są bardzo ważne. Za każdym razem staramy się uświadomić klientom jak ważnym elementem ich opalania jest kosmetyk. Pamiętajmy, że to one pomagają nam dbać o naszą skórę również od wewnątrz. To dzięki nim szybciej możemy się opalić, a nawet przełamać barierę w opalaniu. Na całe szczęście branża kosmetyków solaryjnych jest tak różnorodna, że każdy może wybrać coś dla siebie. Jednakże tutaj polegałabym na wiedzy przeszkolonego personelu. Dzięki właściwemu przeprowadzeniu wywiadu z klientem , obsługa może właściwie doradzić kosmetyk, który będzie spełniał jego wymagania. W chwili obecnej możemy znaleźć kosmetyki, które nie tylko nawilżają, odżywiają skórę, regenerują ją ale również przyśpieszają opalanie, regulują powstawanie linii drobnych zmarszczek. Spotykamy również brązery naturalne, dzięki którym możemy zmienić nawet odcień brązu, który osiągnęliśmy podczas opalania. W swoich punktach posiadamy kosmetyki renomowanych firm, które zapewniają skuteczną ochronę podczas opalania,. O kosmetykach i ich zaletach można byłoby mówić bez końca, ale najlepszym sposobem jest po prostu przetestowanie ich na samym sobie.


M.M: Zdarzyły się przypadki że musieliście odmówić klientowi wizyty w solarium ?

E.W: Jeżeli wymagała tego sytuacja to oczywiście, że tak. Dla nas nie liczy się zysk ale dobro klienta. Staramy się uczulić naszych pracowników aby pamiętali, że za każdego klienta który przekroczy próg naszej firmy jesteśmy odpowiedzialni. Nasi pracownicy bardzo często muszą mieć wiedze, która zahacza o takie działy jak: kosmetologia, prawo czy też medycyna. Zdarzały się przypadki ,że niestety musieliśmy odmówić klientowi wizyty w solarium, ze względu na jego dobro. W momencie kiedy został poinformowany o wszelkich przeciwwskazań, niejednokrotnie dziękował nam za ostrzeżenie. Takie sytuacje na pewno zbliżają do siebie potencjalnego klienta, i naszą firmę. Dzięki temu, że traktujemy go indywidualnie , może on się czuć u nas bezpiecznie i mieć do nas pełne zaufanie.

M.M: Jako nieliczni na swojej stronie macie zamieszczone kompleksowe informacje o opalaniu, historię Waszej firmy, możliwość zapoznania się z punktami przed wizytą - dlaczego ?

E.W: Pragniemy aby nasi potencjalni klienci poczuli się u nas jak w domu, stąd tyle informacji zamieszczonych jest na naszej stronie. Wizualizacja każdego z naszych punktów jest jakby wprowadzeniem w klimat, który może czekać każdą osobę, która nas odwiedzi. Każdy z nich ma bowiem swoją duszę i potrafi zaczarować nas od wejścia.

M.M: Cały czas zaskakujecie klientów swoimi promocjami czy możemy liczyć że będzie ich coraz więcej ? Zdradzisz nam klika projektów ?

E.W: Przez dłuższy czas poszukiwaliśmy systemu na miarę naszych oczekiwań ( a nie były one male ), w końcu pojawil się system, który pomoże nam wejść w nową erę opalania i otworzy nowe możliwości marketingowe. Poza tym otworzy nam dodatkową furtkę w naszych staraniach o satysfakcję klienta. Szykujemy wielką niespodziankę ale o tym już niebawe.

M.M: Wasza sieć robi dużo dla zdrowia, urody, dla sportu. Powstał fitness i odnowa biologiczna. Czy czujecie się już spełnieni ?

E.W: Po części na pewno tak, ale nie chcemy spocząć na laurach i gwarantujemy ze swojej strony, że to nie wszystko na co nas stać. W ciągu najbliższych miesięcy sami Państwo się o tym przekonacie.

M.M: Nowe plany ? Nowe punkty ? Nowe założenia ?

E.W: Planów na rozwój naszej firmy mamy mnóstwo i gwarantuje, że nie opierają się one tylko na przeslankach ale czynnie wdrażamy je w życie. Jednakże wolimy pisać o konkretach, o tym czego dokonaliśmy, a nie o tym co planujemy.

M.M: Ostatnie pytanie gdzie możemy skorzystać z Waszych usług ?

E.W: Serdecznie zapraszamy do naszych punktów, które znajdą Państwo :

W Warszawie:


  • Targówek - Kuflewska 6 (022/ 678 60 70)

  • Grochów- Grochowska 162-164 (tel. 022/ 879 83 18)

  • Bródno- Bazyliańska 20 (tel. 022/ 675 05 75)

  • Centrum -Jana Pawla II 52/54 (tel. 022/635 26 25)

  • Mokotów - Pulawska 115a (tel. 022/843 10 74)

  • Mokotów- Czerniakowska 127 ( tel. 022/841 90 90)

  • Żoliborz- Broniewskiego 28 (tel. 022/ 560 21 77)


Wolomin - ul. Kościelna 5/7 (tel. 022/776 33 12)

Gdańsk- Zaspa ul. Startowa 2 (tel. 058/ 340 86 86)

Dziękuje za rozmowę