PORADY
 
PORADY  
 
   
Mikrodermabrazja
Mikrodermabrazja jest peelingiem mechanicznym. W trakcie zabiegu usuwane są kolejne warstwy naskórka, aż po skórę właściwą. Zwykle zabieg przeprowadzany jest za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowicę diamentową, którą ściera się naskórek.

Dla kogo i kiedy?
Mikrodermabrazja może być stosowana nie tylko nie tylko by wygładzić zrogowaciały naskórek, zmniejszyć rozszerzone pory czy zredukować przetłuszczanie się skóry. Zabieg ten można stosować również w przypadku blizn potrądzikowych czy aby usunąć przebarwienia starcze i słoneczne. Co ciekawe mikrodermabrazja pomaga uelastycznić skórę i pozbyć się rozstępów.

Przed zabiegiem.
Do zabiegu należy odpowiednio przygotować skórę. Dlatego też na samym początku kosmetyczka wysusza skórę tonikiem lub w przypadku mocno przetłuszczającej się skóry spirytusem kosmetycznym. Na tak przygotowanej skórze zaczyna się zabieg właściwy, który trwa od 30 do 50 minut. W tym czasie diamentową głowicą kilkanaście razy złuszcza się skórę. Często po mikrodermabrazji stosuje się od razu peeling chemiczny, aby efekt był jeszcze lepszy.

Rezultat.
Aby zabieg był skuteczny należy przeprowadzić go kilka razy. Dopiero wtedy zobaczymy jakieś zmiany. Najlepiej by powtórzyć go od 3 do 7 razy. Trzeba również pamiętać, że efekty zależą w dużym stopniu od rodzaju naszej skóry i u każdego będzie to wyglądało inaczej. O efekcie decyduje też również czy przestrzegaliśmy zaleceń kosmetyczki.


Warto tutaj dodać, że zabieg jest praktycznie bezbolesny.Klauzula prawna
Treść niniejszego artykułu ma charakter wyłącznie informacyjny. Mimo dołożenia wszelkich starań, Redakcja portalu ani osoby współpracujące nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności wynikajacej z zastosowania informacji zawartych w portalu.