PORADY
 
PORADY  
 
   
Dla kogo krótkie włosy?
Nieodpowiedzialna ekstrawagancja i bezsensowne szpecenie czy raczej radykalna, ale pozytywna zmiana i wzrost atrakcyjności? Kobiety w krótkich włosach tracą czy zyskują? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jedna może wyglądać rewelacyjnie, a druga będzie musiała schować włosy pod czapkę. Jedno jest pewne - decyzja o ścięciu włosów na krótko wywróci nasz wygląd zewnętrzny do góry nogami i dlatego nie powinna być podjęta pod wpływem emocji czy impulsu.

 

Podstawą jest to, że krótka fryzura krótkiej fryzurze nierówna. Podobnie jak z włosami długimi ilość wariantów uczesań jest praktycznie nieograniczona. Nie każde krótkie włosy u kobiety muszą powodować tzw. efekt chłopczycy. Wszystko zależy fantazji i koncepcji kobiety oraz jej stylisty. Koniecznie musimy dopasować włosy do kształtu głowy, twarzy i szyi. Płaska głowa na przykład raczej wyklucza posiadanie włosów bardzo krótkich o długości 3- 4 cm. Warto natomiast pomyśleć o ścięciu ich na długość 6-12 cm. Z kolei subtelna uroda i delikatne rysy twarzy z wyraźnie zaznaczonymi brwiami, oczami lub ustami predestynują do zafundowania sobie bardzo krótkiej fryzury. Krótkich włosów raczej powinny unikać panie z pokaźnym wzrostem, bo powstaje wtedy wrażenie, że kobieta jest jeszcze wyższa. Również delikatne włosy nie sprzyjają krótkim fryzurom, bo to z kolei powoduje, że wyglądają one na cieńsze i mniej puszyste.Klauzula prawna
Treść niniejszego artykułu ma charakter wyłącznie informacyjny. Mimo dołożenia wszelkich starań, Redakcja portalu ani osoby współpracujące nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności wynikajacej z zastosowania informacji zawartych w portalu.