PORADY
 
PORADY  
 
   
Pielęgnacja włosów przetłuszczających się

Problem stanowi tu skóra głowy. Wzmożona czynność gruczołów łojowych u nasady powoduje szybkie gromadzenie wydzieliny, która przenosi się na całą długość włosów. Również na powierzchni skóry, a nie na powierzchni włosów, odczuwamy dyskomfort związany z obecnością łoju. Rozwiązaniem jest oczywiście częste, nawet codzienne mycie.

Również tutaj stosujemy odpowiednie szampony i odżywki, dostępne są także toniki, którymi smaruje się skórę głowy. Kosmetyki do włosów przetłuszczających się powodują wysuszanie.

W tym przypadku należy unikać nakryć głowy, zwłaszcza wykonanych z tworzyw sztucznych, które nie przepuszczają powietrza. Zimą wskazane jest noszenie przepasek, osłaniających uszy bądź nakryć wełnianych, pozwalających skórze na swobodne oddychanie.

Osobom o takim typie włosów specjaliści polecają fryzury lekkie, wycieniowane wewnątrz, jak i ciemniejsze pasemka. Dzięki takim fryzjerskim "sztuczkom" czupryna optycznie zwiększa objętość, włosy wydają się bardziej puszyste.Klauzula prawna
Treść niniejszego artykułu ma charakter wyłącznie informacyjny. Mimo dołożenia wszelkich starań, Redakcja portalu ani osoby współpracujące nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności wynikajacej z zastosowania informacji zawartych w portalu.