PORADY
 
PORADY  
 
   
Rozjaśnianie włosów

Zabieg rozjaśniania, w odróżnieniu od przyciemniania, polega na wybijaniu ich naturalnego pigmentu. W wyniku zachodzącej reakcji utleniania uzyskujemy mniejszy bądź większy stopień odbarwienie włosa Utlenianie jest dla kondycji włosów zdecydowanie mniej korzystne niż farbowanie ich na jakikolwiek inny kolor, dlatego wymaga szczególnej ostrożności i wizyty u specjalisty. Uzyskany stopień rozjaśnienia w dużej mierze zależy od struktury i barwy włosa, jak również od wcześniej używanych farb. Farbowane brunetki, które pragną zmienić się w blondi powinny udać się do fryzjera, który mając na uwadze rodzaj i stan włosów zastosuje odpowiednie postępowanie.

Nałożenie farby często poprzedzone jest ściąganiem poprzedniego koloru. Niekiedy praktykuje się stopniowe przechodzenie od farby ciemnej, poprzez coraz jaśniejsze, aż do uzyskania pożądanego stopnia jasności. Szybka zmiana image'u bez udziału fachowca, może dla włosów skończyć się tragicznie!Klauzula prawna
Treść niniejszego artykułu ma charakter wyłącznie informacyjny. Mimo dołożenia wszelkich starań, Redakcja portalu ani osoby współpracujące nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności wynikajacej z zastosowania informacji zawartych w portalu.