PORADY
 
PORADY  
 
   
Prostowanie włosów

Wyprostowanie włosów naturalnie kręconych jest osiągalne w każdym przypadku, niezależnie od rodzaju włosa. W warunkach domowych możemy zrobić to za pomocą okrągłej szczotki bądź posługując się prostownicą. Stosując ten łatwy sposób zapewne oszczędzamy czas i pieniądze, ale czy przynosi on pożądane rezultaty? Efekt wyprostowania wprawdzie utrzymuje się często aż do następnego mycia, ale struktura włosa ulega naruszeniu. Dostępne na rynku prostownice działają na włosy niemal jak żelazko(!). Równie zgubne jest dla włosów nawijanie na szczotkę i suszenie suszarką. Rezultatem są włosy matowe, kruche, łamliwe, pozbawione witalności i blasku.

Z uwagi na to fryzjerzy zalecają prostowanie włosów w salonach fryzjerskich, przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Stosowane tam prostownice (ceramiczne czy też na parę), nie dostępne dla przysłowiowego "laika", skonstruowano z myślą o zachowaniu dobrej kondycji włosów i ich zdrowego wyglądu. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się na włosach do następnego mycia.

Włosy prostowane wymagają odpowiedniej pielęgnacji przy użyciu kosmetyków chroniących włosy np. przed szkodliwym oddziaływaniem prostownicy.

Można osiągnąć efekt trwałego wyprostowania włosów za pomocą trwałej ondulacjiKlauzula prawna
Treść niniejszego artykułu ma charakter wyłącznie informacyjny. Mimo dołożenia wszelkich starań, Redakcja portalu ani osoby współpracujące nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności wynikajacej z zastosowania informacji zawartych w portalu.