PORADY
 
PORADY  
 
   
Grzebień i szczotka do włosów - podstawowe akcesoria w codziennej pielęgnacji włosów
Grzebień, a potem szczotka do włosów towarzyszą nam od niepamiętnych czasów, używano ich, od kiedy włosy- długie i coraz bardziej kłopotliwe potrzebowały narzędzia, które je ujarzmi, nada im połysk przede wszystkim odświeży i ułoży. Dzisiaj bez grzebienie i szczotki nie wyobrażamy sobie codziennego wyjścia z domu. Każdy z nas ich używa. Nieodłączny atrybut każdego mężczyzny, każdej kobiety i każdego dziecka, już od najmłodszych lat. Co mają w sobie takiego magicznego i czemu zrobiły taką furorę? Grzebień i tradycyjną ? ręczną szczotkę próbowano zastąpić wieloma zamiennikami.

Elektryczne suszarko- lokówki, szczotki obrotowe i inne gadżety XXI wieku. Jednak nadal wierni jesteśmy staremu, dobremu przyrządowi z zębami i szczotce z włosia i raczej na długo pozostaniemy jeszcze w tej przyjaźni. Dlaczego tak nie ufamy tym elektrycznym zabawkom? To proste z obawy o możliwość porażenie prądem, brak możliwości zabrania ich do torebki czy do miejsca pracy, szczotką elektryczną nie uczeszemy się przecież w autobusie czy podczas jazdy samochodem lub też w miejscu publicznym. Musimy poszukać gniazdka elektrycznego, jeśli w ogóle je znajdziemy, podłączenie nastręcza zatem sporo trudności. Działa to na zasadzie podobnej, jak ta, codzienna mordęga, z prostownicą. Bowiem nikt jeszcze nie wymyślił prostownicy działającej na baterie. I chyba długo to jeszcze nie nastąpi. Ale wróćmy do grzebienia i szczotki. Nie zagłębiając się zbytnio w ich historię wymieńmy kilka, a w zasadzie kilkanaście ich zalet.

Obecnie powstały różne odmiany, rodzaje grzebieni i szczotek, w zależności od typu i jakości naszych włosów. Do najpopularniejszych zaliczyć można grzebień gładki zaprojektowany z szeroko rozstawionymi zębami do rozczesywania włosów suchych i mokrych oraz włosów splątanych. W ofercie mamy także grzebienie do stylizacji ? tapirowania czy podnoszenia włosów. Furorę robi szczotka z naturalnego włosia, która nie tylko pielęgnuje włosy, ale także nadaje im połysk i stymuluje ich wzrost. Z autopsji znamy także szczotkę zwiększającą objętość oklapłych i przylegających włosów. Fryzjerzy pokochali szczotki termiczne do stylizowania włosów i nadawania im odpowiedniego kształtu.

Szczotki termiczne są zdrowszą alternatywą prostownic i równie dobrze nadają włosom jedwabiście jednolitą fakturę, bez fal, skręceń itp. Posiadamy także szczotki do wygładzania włosów o dużej powierzchni. W warunkach domowych istnieją także szczotki do zadań specjalnych ? na przykład specjalna do pobudzania krążenia i masażu skóry głowy; delikatna, lekka i bardzo pomocna, szczególnie, gdy nasza skóra cierpi i jest narażona na różne zabiegi fryzjerskie. Zaś do torebki proponujemy szczotki składane. Ultra poręczne i praktyczne. Nic, tylko wybierać!!!


Klauzula prawna
Treść niniejszego artykułu ma charakter wyłącznie informacyjny. Mimo dołożenia wszelkich starań, Redakcja portalu ani osoby współpracujące nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności wynikajacej z zastosowania informacji zawartych w portalu.