PORADY
 
PORADY  
 
   
Po czym poznać fryzjera idealnego?

Chcąc iść do fryzjera raczej nie mamy problemu z tym, by znaleźć salon fryzjerski. Te w zasadzie są już na każdym rogu. Problem zaczyna się wtedy, gdy musimy wybrać tego odpowiedniego fryzjera, który spełni nasze oczekiwania, a przede wszystkim takiego, który nie sprawi, że zaraz po wyjściu od niego pobiegniemy po kapelusz.

Właściwe rozpoznanie.

Oczywiście wybór fryzjera idealnego nie jest taki prosty, bo tak naprawdę niewiadomo czym się sugerować na samym początku, tak by wybór od pierwszego razu był trafny.

W zasadzie podejmując decyzję o tym, do którego fryzjera w naszym mieście się udamy warto skonsultować się ze znajomymi, którzy posiadają swoje wypróbowane miejsca i osoby, u których się czeszą. Dodatkowym informatorem może okazać się Internet i fora internetowe, na których możemy znaleźć liczne opinie o salonach fryzjerskich w naszym mieście. Jeśli się w nie zagłębić znajdziemy zarówno „czarne” jak i „białe” listy miejscowych fryzjerów. Może to niewątpliwie pomóc przy doborze odpowiedniego miejsca, a przynajmniej zorientować się, gdzie na co można liczyć. Jednak biorąc pod uwagę różne gusta no i przede wszystkim fakt, że każde włosy są inne i lubią co innego trzeba być ostrożnym. Trzeba pamiętać, że nawet świetnie położona farba i dobre ścięcie będzie wyglądać u koleżanki rewelacyjnie, a u nas może okazać się totalną porażką.

W zasadzie jedną z takich cech, którymi kieruje się wiele osób jest wygląd salonu i jakość obsługi (kawa, czas oczekiwania, dodatkowe zabiegi, itp.). Jednak trzeba pamiętać, że nie zawsze luksusowy salon i wysokie ceny świadczą o fryzjerze. Często w niepozornych osiedlowych salonikach można znaleźć perełkę fryzjerstwa. Co więcej wielu cenionych polskich fryzjerów przyjmuje klientów w małych salonikach, które ciężko wypatrzyć z ulicy.

Zatem zarówno opinie innych jak i wrażenia estetyczne mogą okazać się przydatną wskazówką jednak nie jedynym wyznacznikiem.

Trzeba zaryzykować.

Prawda jest taka, że aby sprawdzić czy fryzjer jest idealny dla nas musimy go przetestować, bo przecież najlepiej ocenia się na własnej skórze.

Idąc do fryzjera, którego ktoś nam polecił lub wypatrzyliśmy go na ulicy czy na forum internetowym powinniśmy od samego początku zwracać uwagę na zachowanie fryzjera. Tak więc pierwsze to przede wszystkim punktualność. Jeśli wizyta była umówiona na konkretną godzinę nie musimy czekać na swoją kolej. Gdy już siądziemy wygodnie w fotelu fryzjer powinien przeprowadzić z nami rozmowę na temat tego co chcemy zrobić, doradzić odpowiednie cięcie czy kolor, a w razie konieczności nawet nie zgodzić się na pewne nasze pomysły, które nie wyjdą nam na dobre. Jego zaletą może być posiadanie programu komputerowego umożliwiającego wirtualny dobór fryzury jednak nie jest to koniecznością.

Kolejnym momentem jest właściwe nałożenie farby, odpowiednie odżywienie włosów tuż po zabiegu i cięcie. Idealny fryzjer nie pozwoli nam trzymać farby za długo, nie zapomni o odrostach i o doborze odpowiedniego rodzaju farby do naszych włosów. Również powinien dobrać odpowiedni zestaw odżywek tak by włosy błyszczały i były delikatne w dotyku. Właściwe cięcie najlepiej można ocenić w domu kiedy to będziemy samodzielnie układać fryzurę. Włosy dobrze ścięte i dopasowane do struktury włosów dużo łatwiej nam ułożyć.

Idealny fryzjer dodatkowo może mówić na bieżąco co robi z włosami, by klient wiedział co się dzieje i mógł kontrolować sytuację.

Dobry fryzjer powinien umieć nam doradzić, pomóc i zadbać o to byśmy się dobrze czuli w nowych włosach.

Nie powinien….

Dużo łatwiej jest napisać czego idealny fryzjer nie powinien robić. Tak więc przede wszystkim nie powinien godzić się na każdy pomysł klientki, nie powinien też wykonywać radykalnych zmian bez jej zgody – bądź co bądź to ona będzie chodziła z jego dziełem po ulicy. Idealny fryzjer nie powinien doradzać klientowi fryzur nieodpowiednich do jego urody czy charakteru. W gabinecie idealnego fryzjera nie ma przekazywania klientki z rąk do rąk, czyli: fryzura omawiana z jednym, przygotowanie z kolejnym, farbowanie z innym, mycie z kimś jeszcze innym, suszenie i obcinanie jeszcze z następny i wykończenie z kolejnym. Idealny fryzjer dba o to by klient wiedział kto go czesze i że osoba ta jest tylko i wyłącznie do jej dyspozycji. Idealny fryzjer sam powinien pilnować czasu i to on powinien decydować jak długo trzymać farbę czy inny preparat, nie powinien kazać czekać, bo przecież nigdy nie wiadomo jak nasze włosy przyjmą 15 minut spóźnienia w zmywaniu farby.

W zasadzie pomniejsze znaczenie już ma fakt czy w trakcie wizyty podaje się kawę i czasopisma czy też wygląd salonu. Prawda jest taka, że jeśli fryzura okaże się klapą to fryzjerowi nie pomoże nawet luksusowy wygląd salonu i najlepsza kawa, bo klient i tak będzie omijać z daleka jego zakład.Klauzula prawna
Treść niniejszego artykułu ma charakter wyłącznie informacyjny. Mimo dołożenia wszelkich starań, Redakcja portalu ani osoby współpracujące nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności wynikajacej z zastosowania informacji zawartych w portalu.