PORADY
 
PORADY  
 
   
Co latem na głowie?

Co zrobić, aby nasze włosy również nadążały za najnowszymi trendami w modzie? Nic prostszego, wystarczy dokładniej przyjrzeć się propozycjom na najbliższy sezon, aby nasza fryzura nie pozostała „w tyle”.

Tegoroczna moda daje nam spory wybór i każdy na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
Na początek kolor włosów. Tutaj króluje przede wszystkim natura. Jeśli ktoś nie farbuje swoich włosów ma najlepiej, bo nie musi trudzić się z doborem właściwego koloru. Natomiast wszyscy ci, którzy włosy farbują, powinni wybierać kolory naturalne.

Ten sezon upłynie pod znakiem blond w odcieniach miodowym, herbacianym i bursztynowym.
Również modne są odcienie złota i beżu. Innym odcieniem, na który można się zdecydować jest brąz. Na pewno w tym sezonie musimy zrezygnować z kontrastowego balejażu czy pasemek.

Podobnie jeśli chodzi o cięcia i fryzury. Króluje przede wszystkim naturalność. Wszystkie zmysłowe i delikatne fryzury obowiązujące w tym sezonie mają jeden cel: podkreślać kobiecość.

Dzisiejsza moda to przede wszystkim styl vintage. Połączenie poprzednich dekad ze współczesnością. Dłuższe włosy mogą być postrzępione, sterczące, naturalnie proste lub dyskretnie skręcone, opadające swobodnie na ramiona. Zwykle przeciwstawione są gładkim uczesaniom skoncentrowanym głównie na asymetrii. Natomiast posiadający włosy krótsze lub osoby, które włosy chcą ściąć, mogą zdecydować się również na klasycznego „boba”. Klasyczną odmianą boba są włosy równo ścięte na wysokości brody z prostą grzywką. Jednak z powodzeniem można tutaj zastosować finezyjne wycięcie czy ekstrawagancką grzywkę. Bob to również włosy mocno wycieniowane z tyłu – na linii karku, a z przodu dłuższe. Fryzura co prawda jest nieco męska, ale odpowiednio dobrana do kształtu twarzy może dodać uroku każdej kobiecie.
Bob to jednak dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą włosy ściąć lub już mają krótkie. Dla tych, którzy wolą pozostać przy włosach długich, również jest kilka propozycji. Przede wszystkim loki i delikatne skręty. Modne są zarówno delikatne fale jak i naturalne skręty. A wszystko to pozostawione w „kontrolowanym nieładzie” tak, by wyglądało naturalnie i prosto. Co ważniejsze włosów nie należy prostować na całej długości – jest to niemodne. Najlepiej pozostawić je w naturalnym nieładzie.

W tym sezonie w dalszym ciągu obowiązuje grzywka. Można ją prostować prostownicą – nawet, gdy reszta włosów jest poskręcana. Więc również i na nią możesz się zdecydować wybierając swoją letnią fryzurę. Ciekawą propozycją wydaje się być również królujące w Hollywood półupięcie. Jest wygodne, dodaje dziewczęcego uroku, a przede wszystkim każdy może je wykonać sam, bo jest jedną z prostszych fryzur.
Tak więc wybierając fryzurę na lato decydujmy się na naturalne i kobiece fryzury podkreślające urodę. Na pewno zwrócą uwagę innych, a my będziemy czuć się pewnie i swobodnie, a przede wszystkim modnie.

Marta Kotas

Redakcja “SOLARIUM & Fitness”, nr 2/2008
www.solarium.net.plKlauzula prawna
Treść niniejszego artykułu ma charakter wyłącznie informacyjny. Mimo dołożenia wszelkich starań, Redakcja portalu ani osoby współpracujące nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności wynikajacej z zastosowania informacji zawartych w portalu.