PORADY
 
PORADY  
 
   
Pielęgnacja włosów - uwagi ogólne

    Nie wszyscy wiedzą jak duże znaczenie dla kondycji włosów ma stan skóry głowy. Wybierając szampon powinniśmy mieć na uwadze jej dobro. Bardzo drobno łuszczący się naskórek, który często mylimy z łupieżem, jest w rzeczywistości oznaką wrażliwości skóry, a stosowane w konsekwencji tej pomyłki szampony przeciwłupieżowe, zamiast przynieść poprawę, zwiększają jedynie stan podrażnienia. Tymczasem rozwiązaniem są specjalne maski i odżywki do stosowania na skórę głowy w celu jej nawilżenia i zapewnienia równowagi bakteriologicznej.
Pielęgnując skórę głowy warto również pamiętać o masażu, który zwiększa ukrwienie i pobudza cebulki, poprawiając tym samym stan włosów. Głowę należy masować opuszkami palców, tak aby - i tu uwaga
- wraz z nimi poruszała się skóra. Nie jest masażem zwyczajne mycie, które ogranicza się do przesuwania palców po powierzchni głowy, bez wprawiania w ruch całej skóry.

  Dbałość o włosy wymaga zastosowania odpowiednich do danego rodzajów włosów kosmetyków, warto jednak zwrócić uwagę, by wszystkie stosowane w danym momencie produkty (szampon, odżywka, balsam, pianka, itp.) pochodziły od tego samego producenta. W ten sposób dostarczamy włosom szerokiej gamy składników odżywczych, gdyż kosmetyki jednej firmy zwykle uzupełniają się wzajemnie.

  Warto przyjrzeć się również szczotkom. Zalecane są szczotki o metalowych kołeczkach, zakończonych kuleczkami, które masując, pobudzają ukrwienie skóry i osadzonych w niej mieszków włosowych. Zagęszczenie kołeczków również nie pozostaje bez znaczenia. Powinno być większe dla rzadszych włosów a mniejsze dla bardziej gęstych. Nowością na rynku są szczotki ceramiczne, które zapobiegają elektryzowaniu się włosów.

  Związywanie i spinanie przy pomocy gumek, frotek, spinek itp. jest niekorzystne. W ten sposób uszkadzamy strukturę włosa i nadwerężamy cebulki. Jeśli jest to konieczne należy używać frotek, które ściskają włosów zbyt mocno.

  Częstość mycia uzależniona jest od istniejącej potrzeby, ale raczej nie rzadziej, niż co trzy - cztery dni. Częste mycie grozi wyjaławianiem warstwy ochronnej włosa i skóry, dlatego wymaga stosowania delikatnych szamponów. Korzystniejsze jest spłukiwanie chłodną wodą, która zamyka łuskę włosa.Klauzula prawna
Treść niniejszego artykułu ma charakter wyłącznie informacyjny. Mimo dołożenia wszelkich starań, Redakcja portalu ani osoby współpracujące nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności wynikajacej z zastosowania informacji zawartych w portalu.