PORADY
 
PORADY  
 
   
Suszenie włosów

Jak suszyć włosy

W ciągu roku na suszenie głowy poświęcamy średnio aż cztery doby. Postarajmy się traktować ten zabieg tak aby nie był dla naszych włosów torturą. Zanim wyschną muszą znieść naprawdę wiele : gorące powietrze suszarki i tarcie ostrym ręcznikiem. A wszystko to przez szybkie tempo życia, które zmusza nas do nieprawidłowego suszenia włosów a co za tym idzie do odwadniania. Codzienna ranna pielęgnacja, wizyty na np. basenie czy saunie zawsze kończą się ekspresowym, szkodliwym osuszaniem. Zaś wyjście z domu z mokra głową to narażenie rozchylonych pod wpływem ciepłej kąpieli łusek, z których zbudowany jest włos, na wchłonięcie nadmiernych ilości zanieczyszczeń i promieni UV.

Mimo ciągłego pośpiechu nie bagatelizujmy tego zabiegu pielęgnacyjnego jakim jest suszenie włosów, bo zanim się zorientujemy nasze włosy staną się kruche, bez połysku i bez życia.

 

A oto naszych kilka praktycznych porad:

WYGNIATANIE RĘCZNIKIEM

Nie należy trzeć mokrych włosów ręcznikiem, gdyż napęczniałe łuski rozwierają się i nie chronią włosa ? łatwo więc go uszkodzić.

Najlepiej jest owinąć głowę ręcznikiem i pozostawić, aż wsiąknie w niego jak najwięcej wody. ( długie włosy należy zebrać w luźny kok).

Długie włosy można wycisnąć i nałożyć na nie suchy, ciepły ręcznik, przyciskając go powierzchnią dłoni, aż wchłonie nadmiar wilgoci.

Aby ręcznik był ciepły należy przed tym zabiegiem pozostawić go na kaloryferze a latem ogrzać na słońcu.

 

SUSZENIE WŁOSÓW

Włosy najlepiej jest podsuszać niezbyt intensywnym strumieniem powietrza
(od 50 do 70 st .C ? pierwszy, słabszy bieg suszarki).

Suszyć włosy z pochyloną głową, nawiewem o niskiej temperaturze spowoduje, że fryzura nabierze puszystości i optycznie zwiększy objętość.

Do modelowania fryzury najlepszy jest natomiast ciepły i silniejszy podmuch.

Suszenie suszarką uszkadza strukturę włosa gdy temperatura nawiewu jest zbyt wysoka (od 80 do 100 st. C) lub gdy suszarka jest trzymana zbyt blisko głowy.

Gorące powietrze może także poparzyć skórę głowy, a broniąc się przed tym może wytwarzać więcej łoju, co spowoduje szybsze przetłuszczanie się włosów.

Podczas niezdrowego suszenia gorącym podmuchem przegrzewają się także cebulki ?efektem czego włosy stają się słabsze i wolniej rosną. Po użyciu gorącego powiewu warto schłodzić włosy zimnym powietrzem.

Bez względu na to jaką temperaturę powiewu ma suszarka, najlepiej jest podczas suszenia stale ruszać głową i potrząsać włosami.

 

UWAGA NA SŁOŃCE !!!

Ostre promienie słoneczne sprawiają, że włosy tracą blask, stają się kruche i łamliwe. Należy unikać suszenia włosów na słońcu, lepiej jest się schować do cienia. Mokre włosy uwielbiają delikatny, ciepły podmuch wiatru to dla nich najlepszy sposób suszenia.Klauzula prawna
Treść niniejszego artykułu ma charakter wyłącznie informacyjny. Mimo dołożenia wszelkich starań, Redakcja portalu ani osoby współpracujące nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności wynikajacej z zastosowania informacji zawartych w portalu.