PORADY
 
PORADY  
 
   
Pielęgnacja włosów podczas procesu ich zapuszczania
Kaprys sprawia, iż czasem stosujemy radykalne metody skracania włosów. Obcięcie włosów długich zawsze wiąże się z tym, iż powrót do dawnej fryzury bywa bardzo męczący, długotrwały i wyczerpujący. Ale odpowiednia pielęgnacja i systematyczność mogą sprawić, iż okres zapuszczania włosów może być przyjemny i bezbolesny. Po pierwsze nie przejmuj się tym, iż Twoje włosy rosną zbyt wolno. Pamiętaj, iż wzrost włosa zależy od uwarunkowań genetycznych, predyspozycji, kondycji włosów, sposobu odżywiania i stylu życia.

Im więcej w Twoim życiu chemii i przetworzonej żywności, braku starania o odpowiednią pielęgnację włosów i niesystematyczności, tym trudniej będzie ci podołać zadaniu. Dbając o włosy w odpowiedni sposób, zyskasz pewność, iż Twoje zapuszczone włosy będą piękne, lśniące i zdrowe. Zapuszczanie włosów zaczynamy od zmiany diety. Inwestujemy w warzywa i owoce, rezygnujemy z żywności niezdrowej typu fast food, żywności mocno przetworzonej, ograniczamy sól i cukier do minimum.

Pijmy odpowiednią ilość wody mineralnej i soków naturalnych. W zapuszczaniu włosów kluczowa jest także ich pielęgnacja. Zrezygnujmy na jakiś czas z prostownicy i bardzo okrutnego traktowania włosów ? przesuszania suszarką, stosowania naprzemienne trwałej i koloryzacji, chemicznego prostowania włosów, obciążania włosów kosmetykami do stylizacji, nawet, jeśli nie ma takiej potrzeby. Jeśli już musimy nadmiernie stylizować włosy postawny sobie za cel, iż weekend to czas naturalnego odpoczynku, w którym tylko skupiamy się na pielęgnacji włosów, a nie na ich dodatkowym i niepotrzebnym obciążaniu i niszczeniu. Pielęgnację włosów zaczynamy od regularnego podcinania końcówek.

Nieważne, czy nasze włosy są obecnie bardzo krótkie, podcinanie końcówek, co trzy miesiące to absolutna podstawa to tego, aby nasze włosy rosły zdrowe i silne, a końcówki nie ulegały rozdwojeniu. Do mycia wybierajmy szampony z proteinami jedwabiu, szampony ochronno- wzmacniające czy szampony typu natychmiastowa naprawa lub też z wyciągami z ziół, aloesem, jojobą, miodem lub awokado. Pielęgnacja włosów to także wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Wybierajmy maski typu BB, są to głęboko pielęgnujące, nawilżające preparaty, które nie tylko ułatwią stylizację, ale także wygładzają i nawilżają włosy. Na co dzień stosuj balsam BB.

Stosujmy spreje termoochronne. A gdy czas pozwala same twórzmy maseczki do włosów ? z jajek, miodu i oliwy z oliwek. Bez chemii i parabenów. Maseczki rewelacyjnie odżywią pasma i wzmocnią włosy podczas procesu ich zapuszczania.


Klauzula prawna
Treść niniejszego artykułu ma charakter wyłącznie informacyjny. Mimo dołożenia wszelkich starań, Redakcja portalu ani osoby współpracujące nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności wynikajacej z zastosowania informacji zawartych w portalu.