PORADY
 
PORADY  
 
   
Pielęgnacja włosów suchych i łamliwych

Włosy suche i łamliwe odznaczają się szczególną wrażliwością na szkodliwe działanie bodźców zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr, słona woda czy woda chlorowana. Powinny być przedmiotem naszej troski zwłaszcza latem, gdy mamy do czynienia ze wzmożonym działaniem tych czynników.

Włosy suche i łamliwe wymagają stosowania produktów odbudowujących, szamponów i odżywek do tego rodzaju włosów oraz specjalnych masek i balsamów. Są to kosmetyki o silniejszym działaniu, gruntownie odżywiające i nawilżające, wzmacniające, zwiększające elastyczność i uzupełniające strukturę. Zaleca się stosowanie produktów profesjonalnych, dobranych przez fryzjera do indywidualnych potrzeb klienta. Ważny jest również stały kontakt z fryzjerem i podcinanie zniszczonych końcówek.

Należy wystrzegać się przesuszania takich włosów, unikać suszarek, a latem chronić za pomocą specjalnie do tego celu opracowanych serii słonecznych.

Korzystniejsze są farby ciemne, które działają łagodniej i nadają włosom zdrowszy wygląd oraz naturalne fryzury.Klauzula prawna
Treść niniejszego artykułu ma charakter wyłącznie informacyjny. Mimo dołożenia wszelkich starań, Redakcja portalu ani osoby współpracujące nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności wynikajacej z zastosowania informacji zawartych w portalu.