PORADY
 
PORADY  
 
   
Łupież

Łupież polega na łuszczeniu się większych płatków skóry, które można dostrzec we włosach lub na ramionach. Powodem występowania tej powszechnej dolegliwości są m.in. właściwości miejskiej wody, zawierającej duże ilości chloru i źle oczyszczonej, jak również zaburzenia równowagi wodno - lipidowej w skórze głowy, a nawet niedokładne spłukiwanie włosów. Łupież jest przypadłością zaraźliwą, toteż można nabawić się jej również poprzez kontakt z osobą borykająca się z tym problemem.

W niektórych przypadkach niezbędna jest pomoc dermatologa, jednak zanim udamy się do lekarza, można zasięgnąć porady fryzjera, który poleci nam dobry szampon, należy wiedzieć, że nie wszystkie reklamowane produkty przeciwłupieżowe są godne zaufania. Warto zaopatrywać się w salonie fryzjerskim bądź aptece, a w przypadku częstego mycia głowy - używać bardzo delikatnych szamponów, które nie wyjaławiają warstwy ochronnej skóry i włosa. Klauzula prawna
Treść niniejszego artykułu ma charakter wyłącznie informacyjny. Mimo dołożenia wszelkich starań, Redakcja portalu ani osoby współpracujące nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności wynikajacej z zastosowania informacji zawartych w portalu.