PORADY
 
PORADY  
 
   
Trwała ondulacja
Rodzaje

Mamy kilka rodzajów trwałej, m.in. trwała do włosów naturalnych, trwała do włosów cienkich i delikatnych (headline), trwała do włosów rozjaśnionych oraz trwała do włosów farbowanych. Mamy również trwałą kolorową, która łączy zabieg farbowania z trwałą ondulacją.

Najczęściej klientki decydują się na trwałą, gdy zamarzą im się piękne loki. Można uzyskać różne rodzaje skrętu, od bardzo mocnego w przypadku trwałej spiralnej po duże, ciężkie loki. Wielkość skrętu regulujemy grubością wałka, niestety nie każdy rodzaj nadaje się do każdych włosów. Przykładowo trwała spiralna nie powinna być wykonywana na włosach rozjaśnianych, a najczęściej stosuje się ją na włosach długich.

Propozycją dla pań, które z kolei pragną pozbyć się loków jest trwała ondulacja prostująca. W zakładach fryzjerskich, za pomocą odpowiednich płynów, można osiągnąć efekt wyprostowania włosów na dłuższy okres czasu, tj. do sześciu miesięcy. Zabieg ten niestety ma swoje wady. Po pierwsze narusza strukturę włosa. Po drugie nie jest przeznaczony do każdego rodzaju włosów. Stosuje się go jedynie w wypadku włosów naturalnych bądź farbowanych jednolitymi kolorami. Nie należy jednak wykonywać zabiegu prostowania na włosach rozjaśnianych.

Nowością, adresowana do pań o zbyt ciężkich włosach, które mają zbyt małą objętość jest trwała podnosząca, unosząca włosy u nasady, którą wymyślono stosunkowo niedawno. Trwała podnosząca sprawdza się niestety tylko w przypadku włosów nie dłuższych niż do połowy szyi i utrzymuje się 6 do 8 tygodni.

Czy trwałą można bezpiecznie wykonać bez pomocy fryzjera?

Zdecydowanie nie! W prawdzie na zatłoczonym rynku kosmetycznym w szerokim asortymencie oferowanych produktów nie zabrakło również płynów do trwałej, jednakże fachowcy gorąco odradzają korzystanie z nich klientkom, nie znającym się na fryzjerstwie. Samodzielne wykonanie trwałej przez taką klientkę to najlepszy sposób na... pozbycie się owłosienia! Brak wyczucia, doświadczenia i intuicji w wykonywaniu trwałej, a które posiadają jedynie zawodowi fryzjerzy, może doprowadzić nawet do wykruszenia się włosów!Klauzula prawna
Treść niniejszego artykułu ma charakter wyłącznie informacyjny. Mimo dołożenia wszelkich starań, Redakcja portalu ani osoby współpracujące nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności wynikajacej z zastosowania informacji zawartych w portalu.