PORADY
 
PORADY  
 
   
Prostowanie włosów
Każda kobieta marzy o idealnie prostych włosach. Kiedyś, aby taki efekt można było osiągnąć trzeba było spędzić godziny na prostowaniu włosów żelazkiem, które poza prostowaniem dodatkowo niszczyło włosy. Dodatkowo kobiety z wyjątkowo bujnymi lokami mogły zapomnieć o idealnej prostocie, gdyż włosy po chwili puszyły się i traciły swój wygląd.

Z racji tego, że prostowanie włosów z mody nie wyszło zaczęto tworzyć nie tylko coraz lepsze i bezpieczniejsze dla włosów prostownice, ale także wprowadzono całą gamę produktów pielęgnujących i stylizujących włosy wyprostowane. Dodatkowo do katalogu usług fryzjerskich wprowadzono zabiegi trwale prostujące włosy.

Oczywiście najlepiej i najbezpieczniej włosy prostować u fryzjera. Jednak oczywiste jest, że nikt nie ma na tyle czasu (i pieniędzy), by biegać co trzy dni do fryzjera tylko po to, by wyprostował nam włosy. Dlatego też opcją tańszą jest zaopatrzenie się w profesjonalną prostownicę i zestaw dobrych kosmetyków, które chronią włosy przed wysoką temperaturą i utrwalają efekt.

Aby zacząć prostowanie włosów najpierw trzeba użyć odpowiedniego preparatu nawilżającego, który stworzy specjalną barierę termiczną chroniącą włosy przed utratą wilgoci. Można również użyć specjalnego preparatu przygotowanego do prostowania włosów, który ma za zadanie ochronę włosów podczas prostowania, a także poprawiania ostatecznego efektu.

Po wyprostowaniu włosów najlepiej jest utrwalić efekt odpowiednim mleczkiem wygładzającym lub lakierem do włosów lub użyć wosku, żelu, sprayu czy kremu oraz preparatu dodatkowo nabłyszczającego, który poprawi efekt prostowanych włosów.

Warto tutaj zaznaczyć, że większość preparatów do prostowania włosów stosuje się zaraz po umyciu głowy - rozprowadzając je na wilgotnych jeszcze włosach. Oczywiście kosmetyki przeznaczone do utrwalenia efektu wygładzania stosujemy po prostowaniu.Klauzula prawna
Treść niniejszego artykułu ma charakter wyłącznie informacyjny. Mimo dołożenia wszelkich starań, Redakcja portalu ani osoby współpracujące nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności wynikajacej z zastosowania informacji zawartych w portalu.